Nagy-Britannia törvénybe foglalja az EU-állampolgárok jogosultságait
A brit miniszterelnök szerint a Nagy-Britanniában élő külföldi EU-állampolgárok jogosultságait törvény rögzíti majd, és e törvénynek brit bíróságok szereznek érvényt.
A brit miniszterelnök szerint a Nagy-Britanniában élő külföldi EU-állampolgárok jogosultságait törvény rögzíti majd, és e törvénynek brit bíróságok szereznek érvényt.
Theresa May hétfőn ismerteti terveit a londoni alsóházzal a Brexit úgynevezett átmeneti időszakáról.
Bár minden ilyen simán menne!
A brit kormány szándékával ellentétben megszavazott szerda este a londoni alsóház egy módosító indítványt, amelyben az előterjesztők jogi garanciákat követeltek arra, hogy a brit parlament törvényerejű határozattal dönthessen a brit EU-tagság megszűnéséről kötendő majdani átfogó megállapodásról.
A tárgyalások második szakaszának megkezdését javasolja az EU. Erre szűk ötszáz nap van, ezért két év átmeneti időszak várható a britek EU-ból való kilépése, 2019. március 29-e után. A brit kormányfő azt ígérte: garantálják a szigetországban élő uniós polgárok jogait.
Egyre több jel mutat arra, hogy megállapodhatott a Brexit fő kérdéseiről az EU és London.
A sokadik határidő közeleg, megoldás még mindig nincs.
Van még, aki nem fogja a fejét?
Egy húszéves férfi akart gyilkolni. Őt és társát is bíróság elé állították.
Elmaradt a várt áttörés Theresa May brüsszeli tárgyalásán, de a remény nincs veszve – nyugtatgatott Jean-Claude Juncker.
Hírek szerint sikerült megegyezni egy fontos kérdésben, így tovább léphetnek a felek. Ezt várjuk március óta.
Úgy tűnik, mégsem állami látogatásra megy Trump Londonba.
Megy az adok-kapok a két szövetséges ország vezetője között, amióta Trump egy brit szélsőjobboldali szervezet videóit osztotta meg a Twitterén.
Nem kellene ész nélkül videókat posztolgatni.
A brit kormány állítólag hajlandó többet fizetni a távozásért.
Az amerikai elnökválasztás idején az USA-ban biztosan dübörgött az orosz propaganda, de úgy tűnik, a Brexithez is hozzájárulhattak Putyinék. A britek biztosan szeretnék tudni, hogy a Facebookon és a Twitteren közzétettek-e szavazókat befolyásoló álhíreket, a politikusok nyomást is gyakorolnak a közösségi oldalakra.
Theresa May brit miniszterelnök szerint London nagyratörő gazdasági viszonyrendszert szeretne kialakítani az Európai Unióval a brit EU-tagság megszűnése után.
A brit kormányfő kutyaszorítóba került.
A britek csaknem kétharmada elégedetlen azzal a teljesítménnyel, amelyet a kormány a brit EU-tagság megszűnésének feltételeiről szóló tárgyalásokon nyújt. A legújabb felmérés szerint a kilépést rossz döntésnek minősítő, jó ideje relatív többségben lévő tábor előnye is nőtt a Brexitet változatlanul helyeslőkkel szemben.
Theresa May brit kormányfő a konzervatívok pártkongresszusán azt kérte, hogy a Nagy-Britanniában élő és dolgozó külföldi EU-állampolgárok a brit uniós tagság megszűnése után is maradjanak az országban.